BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

rugsėjis jau.

Labas rytas,

visą naktį lijo ir dar lyja iki šiol. Pro lango rėmą ant palangės kapsi lašai, taip monotoniškai, o aš vis dar gulinėju lovoj ir svajoju. Praėjusią savaitę gyvenimas pagerėjo taip, kad apie viską galvojant man norisi šypsotis nuo ausies iki ausies. Pagaliau radau kitą darbą ir dabar kasdien kepu krepus mažoj kepyklėlėj pačiam senamiesty, netoli George IV tilto. Bet ne apie tai aš. Atrodo, lyg  po truputį viskas stoja į savo vėžes, viskas aprimsta. Laukiu kol toji ramybė po truputį įsisiūbuos ir nusistovės jauki paprastų dienų tvarka, kai viskas prisipildo žinojimo, ir švelnaus jaudulio bandant įveikti mažus, o kartais ir didelius kiekvienos dienos iššūkius. Man patinka eilinės dienos, iki pat viršaus pripildytos pažįstamų kvapų, kasdienių įprastų nuotykių važiuojant autobusu, tylos anksti ryte, kada vienumoje susikaupusi brėžiu plonytes juodas linijas ant viršutinių vokų, žmonių margumyno, paskaitų sterilumo –trumpučių pauzių kai dėstytojas netikėtai pameta mintį, visada pernelyg vėsaus ar bent jau ne itin malonaus oro– ir saldaus lengvumo, kada vakarop parsigavus namo uždarau po savęs duris ir nusiaunu batus.

Praslinko, nudundėjo dideli ir sunkūs kaip koks Afrikos dramblys pusantrų metų, nepaliovę vėtyt ir mėtyt, po visokiausias šalis, kraštus ir atokiausius kampelius, atverdami man pasaulį, kuris veikiau priminė kaukių balių, Venecijos karnavalą ir cirko artistų pasirodymus-štai koks kreivas tas pasaulis, kai vaikštai jo pakrščiais ir užribiais! Lyg šaltas dušas persmelkia, ir žinoma, užgrūdina.

Diena po dienos, baigiu išbrist tuos vandenis, o žuvėdros klykia vis garsiau ir dažniau, džiaugsmingai skelbdamos artėjančius pažadėtosios ir nepažįstamos žemės krantus.

Rodyk draugams